Kampania – świadomy wybór?

Tak wiem dawno nie pisałam… Matura te sprawy… Nazbierało się tematów, które mnie tknęły by powrócić do pisania 🙂 Pierwszy artykuł po przerwie będzie o kampanii wyborczej. Obiecuję będę obiektywna! 🙂

Od jakiegoś czasu w mediach obserwujemy kolejną kampanię z cyklu „wyścig szczurów”. Tym razem w obliczu tragedii w Smoleńsku jej oblicza miały być zdecydowanie inne. Czy na pewno tak się dzieje? Myślę, że nie… Sytuacja pokazuje, że tak samo jak po śmierci JP2 zintegrowaliśmy się na chwile. Powódź… Kolejny czynnik, który miał pokazać kandydatów od innej strony, jednak spekulacje i może jadka nie jest tak wielka jak już historia pokazała, ale bez show obyć by się nie mogła.
Nie to jest jednak sednem mego postu. Chciałam zwrócić uwagę na jeden zasadniczy aspekt, a mianowicie ukierunkowania Polaków. Zauważyłam, że zamiast programem politycznym ludzie decyzję podejmują tylko jakimiś osobistymi pobudkami. Kierują się osobowością, czy też wizerunkiem kandydata. Ale czy tak na pewno powinno być? Myślę, że świadomy wybór powinien być poparty pogłębioną analizą programu wyborczego danego kandydata, partii, a wszystko po to aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych rozczarowań z cyklu prywatyzacja szpitala, kwestia in vitro itp. Warto sięgnąć po informacje za czym opowiada się partia, która ma potencjalnie objąć władzę i sprawdzić czy zgadza się to z naszą opinią, bo potem mamy pretensję, że rządzący nie robią tego co obiecywali, a przecież głośne hasła krzyczane w mediach, nie muszą być poparte tym co zawiera program, który w mniejszym lub większym stopniu dane ugrupowanie stara się zrealizować. Nie będę zamieszczać tutaj programów PO, PISu, SLD, czy PSL, bo są one dostępne na oficjalnych stronach kandydatów lub partii. Mam nadzieje, że każdy z nas dokona świadomego wyboru, a zapytany dlaczego takowego dokonał będzie umiał go racjonalnie wytłumaczyć (wiem, wiem wybory są pięcioprzymiotnikowe, ale chodzi mi o metaforyczny sens). Kończąc pragnę poprosić moich czytelników by mimo wszystko wzięli udział wyborach, bo to przecież od nas zależy co z tą Polską. Jest to nasz obowiązek, który jesteśmy winni naszemu kraju, ale też przepustka do jakiejkolwiek krytyki, bo człowiek, który nie bierze udziału w demokratycznych wyborach pozbawiony jest prawa głosu co do sytuacji politycznej.

Brak podobnych wpisów.

2 thoughts on “Kampania – świadomy wybór?

  1. Racja w tym jest, że głosować powinniśmy na ludzi, którzy kierują się ideami zbliżonymi do naszych. Problem tylko w tym, że program partii, czy też obietnice kandydatów – bez względu na ugrupowanie polityczne, rzadko są realizowane i to z różnych względów (nie ma sensu w to wnikać), dlatego aktualnie można wybrać kandydata, który będzie wykazywał się inteligencją, chęcią podjęcia dyskusji, otwartością itd… Tak czy inaczej warto iść zagłosować 🙂

  2. Dobrze, ale do pewnym założeń zawsze dana partia dąży, a jeżeli będą ich działania będą podjęte w kierunku innym niż ten jaki sami sobie założyliśmy, a będzie zgodny z programem będziemy mogli mieć żal do siebie i naszej niewiedzy. Sytuacja pokazuje, że ludzie czepiają się rządzących za pewne kroki, które wynikają tylko z dążeń od zrealizowania programu politycznego, a przecież można tego uniknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.