Ostatni rok studiów, pisanie pracy w grupie, robienie prac zaliczeniowych, sprawozdań itp. Koszmar jeżeli chodzi o wymianę informacji. Dzięki dropbox koniec problemu i koszmaru. Współdzielony folder i jedziemy z koksem.
Dropbox’a używam od bardzo dawna. Wszystko za sprawą Łukasza. Program używany jest głównie do przechowywania kopii zapasowych i synchronizowania plików między komputerami. Dzięki temu wyeliminowałam użytkowanie serwisów hostingowych, których działanie znacznie spowalnia wymianę informacji między osobami. Instalując tzw. dropa mamy do niego dostęp przez przeglądarkę, zatem wrzucone przez nas pliki są dostępne na każdym komputerze posiadającym dostęp do Internetu. Dzięki temu eliminujemy noszenie pendrive’ów, o których tak często zapominamy. Ponadto wrzucone pliki możemy linkować i wysyłać znajomym. Obsługa jest prymitywna, wygląda niczym standardowe zarządzanie folderami, plikami. Jeżeli posiadamy folder współdzielony nie musimy za każdym razem wysyłać sobie pliku. Każda osoba może dowolnie na nim pracować, czy z niego korzystać.
Bardzo pomocna jest aplikacja na telefon, czy integracja z facebookiem. Dzięki temu pliki mamy zawsze przy sobie, a podlinkowany plik do wiadomości na fb zawsze aktualizuje się do ostatniej wersji (pod warunkiem, że wybierzemy opcję „dodaj z dropbox”).
Skoro tak wszystko fajnie to pewnie dziwicie się dlaczego PRAWIE doskonałe. Wadą jest ograniczenie transferu. Na start otrzymujemy 2 GB. Trochę mało, ale bez większych przeszkód przestrzeń możemy zwiększyć poprzez
- Wykonanie wprowadzenia, a w tym (250 MB)
- Zapoznanie się z przewodnikiem (w przewodniku zawarto podstawy korzystania z usługi Dropbox),
- Instalację aplikacji Dropbox na komputerze,
- Umieszczenie plików w swoim folderze Dropbox,
- Instalację aplikacji na innych komputerach pod naszym kontem,
- Udostępnienie folderu znajomym,
- Zaproszenie znajomych do dołączenia do usługi Dropbox,
- Instalację aplikacji na urządzeniu przenośnym.
- Polecanie znajomym (500 MB),
- Przysłanie zdjęć z aparatu w telefonie (2,5 GB),
- Tzw. proste zadania
- Połączenie z kontem na Twitterze (125 MB),
- Publikowanie na Twitterze (125 MB),
- Obserwację Dropbox’a na Twitterze (125 MB),
- Napisanie dlaczego lubimy Dropbox’a (125 MB),
- Połączenie Dropbox’a z facebookiem (125 MB).
Darmowo możemy przestrzeń zwiększyć do 16 GB, czyli już całkiem sporo. Jednak troszkę musimy się natrudzić 🙂 . Dla osób, które chcą skorzystać z usługi polecam kliknięcie w link referencyjny, który umożliwi uzyskanie dodatkowego transferu zarówno wam jak i mnie 🙂 – Dropox polecenie
Brak podobnych wpisów.
można też posiłkować się innymi narzędziami, np. google docs (aka google dysk). 😉